Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Titulní stránka > Aktuality > Sportovní aktivity k 17.11.2009

Sportovní aktivity k 17.11.2009

Sportovní aktivity k výročí 17. listopadu

Ústav tělesné výchovy uspořádal u příležitosti dne studentstva 17. listopadu sportovní turnaje pro všechny studenty a zaměstnance UTB. Zúčastnili se studenti ze všech fakult a to opravdu v hojném počtu. Turnaje se konaly ve dnech od 9. do 26. listopadu a byly uspořádány sportovní turnaje ve volejbale, tenise, aerobiku, badmintonu, sálové kopané a squashi.

Jako první se konala plavecká štafeta, kde opět vyhrála dráha „Zaměstnanců“, což nebylo žádným překvapením.Všichni příznivci sportů si přišli na své a bylo to i znát na velmi vysoké účasti na všech vyjmenovaných sportovních turnajích.

Do sportovních turnajů byli přizváni i zahraniční studenti, kteří naši nabídku neodmítli a zúčastnili se turnaje v sálové kopané, kde nakonec zvítězil tým studentů z FAME. Celkově se turnaje v sálové kopané zúčastnilo 133 studentů, včetně týmu děvčat z FHS.

Ve squashi se konaly dva turnaje a to dne 25.11. pro dívky a 26.11. pro chlapce. Oba turnaje se těšily velké účasti. 10.11. večer se všichni volejbaloví nadšenci sešli v tělocvičně Střední průmyslové školy Zlín, aby si zde mohli změřit své síly ve volejbalovém turnaji. Celkem se účastnilo 12 týmů po 6 členech (podmínkou byla účast minimálně dvou děvčat v jednom týmu). Starší a zkušenější studenti v týmu Kokršpanělé se nedali a stali se vítězi celého turnaje. Ostatní studenti se nenechali zahanbit a s úctou bojovali o ostatní umístnění.

Na své si přišli i tenisoví nadšenci, pro které připravil ing. Jiří Svoboda tenisový turnaj ve čtyřhrách mužů a žen  v hale na Mladcové. Turnaje se zúčastnilo 36 studentů a byl hrán nejprve skupinově a následně vyřazovacím způsobem s těmito výsledky:

Čtyřhra mužů: 1. místo: Marek Skohoutil (FHS) - Martin Zelenka, 2. místo: Matej Čičo (FAI) - Michal Matiáš (FAI), 3. místo: Pavel Volčík (FAM) - Jiří Jirásek (FT)

Čtyřhra žen: 1. místo: Hana Kotlářová (FMK) - Zuzana Kučerová (FHS), 2. místo: Tereza Prokešová (FAM) - Andrea Fleissigová (FMK),

V úterý 24.11. se také konal badmintonový turnaj, ve kterém se studenti utkali ve čtyřhrách mužů a čtyřhrách žen. Turnaje se zúčastnilo 29 studentů a byl hrán nejprve skupinově a následně vyřazovacím způsobem s těmito výsledky:Čtyřhra mužů: 1. místo: Milan Navrátil (FAI) - Jan Pálka (FAI), 2. místo: Pavel Švarc (FAME) - Martin Hrdlička (FAME), 3. místo: Matyáš Markusík (FAI) - Stanislav Zavadil (FAI)Čtyřhra žen: 1. místo:Markéta Jaglarzová (FMK) - Romana Valigurová (FAM), 2. místo: Marika Brázdová (FT) - Hana Mráziková (FAME), 3. místo: Kristýna Nováková (FMK) - Klára Vaňková (FMK)

Dne 23.11. se konal aerobik maraton. Letošního konání, na rozdíl od toho loňského, kdy jsme se mohli těšit z pánské účasti, se zúčastnily samá děvčata. Tentokráte v počtu pouhých 55, tedy o dost méně, než roky předchozí. I tak zde bylo aerobikového nadšení více než dost. Děvčata byla rozdělena na polovinu do dvou tělocvičen, porota z celkového počtu 55 soutěžících vybrala 30 postupujících, poté 15 nejlepších, z nichž se vybíralo 6 oceněných. Kromě diplomů za nejlepších 6 míst – 1.místo: Lounová Gabriela, 2.místo: Kyselková Eliška, 3. místo: Ludrovská Zuzka, 4. místo: Krejčová Radka, 5.místo: Dostálová Denisa, 6. místo Gimecká Veronika – vybrala odborná porota také zvláštní ocenění v kategoriích: sympatie – Sekaninová Renata, nej dres – Grulichová Nikola, showman šik – Ludrovská Zuzka, nápojový doping – Hujerová Dagmar, sex appeal – Pelikánová Vendula. Všem oceněným blahopřejeme a všem zúčastněným děkujeme, že překonali svou lenost a oslavili s námi výročí 17. listopadu sportem.

Na závěr je ale ještě třeba poděkovat všem, kteří tyto turnaje s velkým nadšením zorganizovali a to především paní Pravdové, paní Kubalčíkové, panu Melichárkovi, Svobodovi a Jenyšovi.