< Červen 2018 >
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Titulní stránka > Aktuality > Vodácký kurz - Salza

Vodácký kurz - Salza

Popis místa: Obec Wildalpen leží v údolí řeky Salzy jižně od pohoří Hochschwab, mezi známým poutním místem Mariazell a zimním střediskem Hochkar. Od Zlína je vzdálena asi 400 km, z hraničního přechodu Hatě je to přibližně 220 km. Doprava je zajištěna  busy, které zůstávají po celou dobu pobytu na místě a každý den nás doprovázejí na jednotlivých úsecích plavby.  

Sjížděná řeka, délka, zabezpečení: Salza protéká severní částí spolkové země Štýrsko mezi dvoutisícovými vrcholy. Jedná se patrně o nejpěknější rakouskou řeku, která zaručuje během sezony dostatečný vodní stav, nenajdeme zde žádné umělé jezy či další výtvory lidské činnosti.  Dle vodního stavu se sjíždí až 55 km ve třech etapách, některé zajímavé úseky případně i několikanásobně, vše na nafukovacích gumových člunech. 

Obtížnost toku: WW I – III podle vodního stavu.    

Kemp:      Ubytování na celý pobyt je zajištěno ve velmi dobře vybaveném kempu v obci Wildalpen. Najdeme zde čisté umývárny a WC, sušárnu, jednoduchou společenskou místnost, k dispozici je gril a dřevěné uhlí na každodenní steakování.  

Nutná výbava: Studenti potřebují vlastní stan, spacák a karimatku nebo nafukovací matraci, ve skupinkách vařiče + drobné nádobí s příbory, jídlo na 3 dny, na vodu plavky, staré tenisky, dále doporučujeme triko s krátkým rukávem a „šustákovou“ bundu s dlouhým rukávem proti případnému spálení. Do kempu běžné oblečení pro pobyt v přírodě. Občanský průkaz, hudební nástroje jsou vítány. 

Cena kurzu: při plném obsazení kurzu 40 studenty předpokládaná cena 2800,-Kč,                     Zaplatit do 16.4.2010!!!  

Tato cena zahrnuje:·         půjčovné vodáckého vybavení včetně neoprenu na 4 dny·         služby vodáckých instruktorů v počtu podle nařízení MŠMT·         3x poplatek za kemp a elektrický proud ve Wildalpenu ·         sportovní připojištění léčebných výloh v zahraničí, odpovědnosti za škodu ·         průvodce, cestovné Cena nezahrnuje náklady na stravování! Při nepřízni počasí a nadměrném vodním stavu bude kurz probíhat na Vltavě v ČR. 

Kontakt:  Mgr. Lubomír Jenyš – 606422564  

Ve Zlíně dne 2.2.2010                                                        

Jenyš Lubomír                                                                                      

 Vedoucí kurzu  

Odkazy

 

Copyright © 2008 Web From Pixels group   design by BORI